Stažuotė „Streso valdymas per sąmoningumą, jogą ir meditaciją“
2026 m. birželio 7–12 d. Biržų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Jurgita Narvidaitė-Varžinskienė dalyvavo Madeiroje vykusiuose mokymuose „Streso valdymas per sąmoningumą, jogą ir meditaciją“, organizuotuose pagal Nacionalinės švietimo agentūros vykdomo projekto „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“ veiklą „Pedagogų profesinės kompetencijos stažuočių užsienyje programa“.
🌿 Šešių dienų mokymų programos metu dalyviai buvo supažindinti su streso valdymo, sąmoningumo (mindfulness), kvėpavimo, meditacijos ir jogos praktikomis, kurias galima taikyti tiek profesinėje veikloje, tiek kasdieniame gyvenime.
📌 Mokymų metu daug dėmesio skirta:
✔ streso požymių atpažinimui ir jų priežasčių supratimui;
✔ sąmoningumo ir dėmesio sutelkimo praktikoms;
✔ kvėpavimo technikų taikymui emocinei pusiausvyrai palaikyti;
✔ psichologinio atsparumo ir rūpinimosi savimi įgūdžių stiprinimui;
✔ sveikesnio darbo ir poilsio balanso kūrimui.
💡 Viena svarbiausių mokymų minčių – negalime pasirūpinti kitais, jei nepasirūpiname savimi. Mokytojo ir kiekvieno švietimo darbuotojo emocinė gerovė yra svarbi kokybiško ug dymo ir sėkmingo bendradarbiavimo sąlyga.
🏫 Įgytos žinios ir praktiniai įrankiai buvo pristatyti Biržų švietimo pagalbos tarnybos darbuotojams ir parengta metodinė priemonė „Streso valdymas ir sąmoningumo ugdymas kasdienėje pedagoginėje veikloje“.
https://drive.google.com/file/d/150yvrPprLHGJ_7pndjhKjN19FmlrhmnI/view?usp=drive_link
#TęskAteikTobulėkPrisidėk






